آبشار دودوزن

هرگاه صحبت از بهترین مقاصد گردشگری می شود، اکثرا اولین جایی که به ذهن مسافران می رسد شمال ایران با طبیعت زیبا و سر سبزش می باشد، آبشار دودوزن خرمکش یکی از جاهای دیدنی گیلان است که با جاذبه های طبیعی و بی نظیرش می تواند خستگی روزهای پرمشغله و شلوغ را رفع کند.برای آشنایی بیشتر با آبشار دودوزن خرمکش با تیک تریپ همراه باشید.

آبشار دودوزن خرمکش

آبشار-دودوزن گیلان

آبشار دودوزن خرمکش در فاصله 24 کیلومتری روستای شفت و در منطقه خرم کش شفت استان گیلان واقع شده است، این آبشار بی نظیر در دل جنگل بوده و از زیباترین آبشارهای گیلان به شمار می رود.منطقه قرار گیری این آبشار در ناحیه کوهستانی سیاهمزکی است و دارای پوشش جنگلی انبوه، چشمه های آب، رودخانه پرآب و خروشان، هوای خنک در تابستان و بهار است.

روستاهای موجود در این منطقه آباد و پر رونق هستند.زمین شناسان معتقدند که عمر این آبشار به 100 تا 150 سال پیش باز می گردد و با توجه به بررسی های لازم در مورد این آبشار ارتفاع آن هنوز بطور کامل مشخص نمی باشد و حدود 54 متر تخمین زده اند.

بهترین زمان سفر به آبشار دودوزن خرمکش

بهترین زمان سفر به آبشار دودزن خرمکش در فصل بهار و تابستان می باشد، زیرا در این فصل به دلیل کوهستانی بودن منطقه همیشه آب و هوای خنک و سردی دارد.البته که در فصل پاییز نیز این منطقه زیبایی های خاص خودش را دارد، اما در فصل زمستان یخ زدگی و و پوشش سپید برف نیز در هر منطقه ایی وجود دارد که شرایط را برای سفر کمی سخت می کند اگر اهل طبیعت گردی هستید سفر در این فصل را پیشنهاد می کنیم.

جاذبه های تفریحی آبشار دودوزن

آبشار-دودوزن گیلان

جاذبه ها و تفریحات موجود در این منطقه شامل آب بازی، عبور از پل چوبی و عرض رودخانه، سقوط آزاد از بالای آبشار دودوزن به سمت پایین، پیک نیک و عکاسی در طبیعت زیبای این آبشار و … می باشد.

مسیر دسترسی به آبشار دودوزن

آبشار-دودوزن گیلان

برای رسیدن به آبشار دودوزن در شهرستان شفت در استان گیلان ابتدا باید به سمت گیلان حرکت کنید، سپس به سمت شهرستان شفت توسط جاده شفت به مرکز این شهرستان دسترسی پیدا می کنید و بعد از پشت سر گذاشتن بلوار کشاورز و ورود به جاده نصیر محله به سیاهمزکی در مسیر آبشار قرار می گیرید.در ادامه ی مسیر حدود 2 کیلومتر مانده به روستای توسه، روستای خرم کش را مشاهده می کنید که بعد از تماشای آن حدود 1500 متر دیگر باید بروید تا از مسیر آسفالته خارج شوید و بعد از آن اتومبیل خود را پارک کرده و باقی مسیر تا رسیدن به آبشار را پیاده طی کنید.

اقامت در آبشار دودوزن

اگر تصمیم سفر به این آبشار را گرفتید گزینه مناسب برای اقامت بسیار وجود دارد، می توانید در قلعه رودخان، ماسوله، فومن و یا روستای امامزاده ابراهیم در هتل ها یا خانه های محلی اقامت کنید و بازدید از این آبشار زیبا را در برنامه خود قرار دهید.اما ما به شما کمپ در طبیعت را نیز پیشنهاد می دهیم.

امکانات آبشار دودوزن

آبشار-دودوزن گیلان

از امکانات آبشار دودوزن می توان به جاده ی آسفالته و مسیر پیاده روی تا پای آبشار که سنگفرش می باشد اشاره کرد، سرویس بهداشتی و نمازخانه ایی برای اقامت مسافران در نزدیکی آبشار در نظر گرفته شده است و بوفه کوچکی برای رفع نیاز های اولیه مسافران نیز فراهم شده است.

جاذبه های اطراف آبشار دودوزن

بعد از بازدید از آبشار زیبای دودوزن می توانید از جاذبه های دیگر اطراف این آبشار دیدن کنید و از گشت و گذار در قلعه رودخان با معماری بی نظیرش و دریاچه سقالکسار و روستای امامزاده ابراهیم نیز لذت ببرید و سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

آدرس : گیلان، 24 کیلومتری شفت، منطقه خرم کش

برای خرید بلیط هواپیما رشت به سامانه جستجوی تیک تریپ مراجعه کنید.

بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید