کلاس های پروازی

در هنگام رزرو یا خرید بلیط هواپیما با انواع کلاس های پرواز مواجه شده اید که این کلاس های پروازی به نوع درجه بندی صندلی و امکانات هواپیما بستگی دارند.

البته در این نوع درجه بندی کلاس های متفاوتی تعریف میشوند و ایرلاین ها می توانند خدمات مختلف را با قیمت های مختلف عرضه کنند, کلاس های پروازی زمانی اهمیت پیدا می کنند که مدت زمان پرواز طولانی داشته باشید و امکانات رفاهی هواپیما نقش بسزایی را در راحتی سفر شما ایفا کنند.

بلیط هواپیما براساس نوع درجه بندی و کیفیت امکانات به سه دسته تقسیم میشوند.با تیک تریپ همراه باشید تا سه کلاس پروازی اکونومی (اقتصادی Economy Class ) ، بیزینس (تجاری Business class ) و فرست کلاس (First Class) را در این مقاله بررسی کنیم.

فرست‌کلاس

فرست کلس
فرست کلس
فرست کلس
فرست کلس

فرست کلس (First Class) در واقع لوکس ترین و گرانترین کلاس پروازی است.در این پرواز تعداد صندلی های محدود است و معمولا تعداد آنها به 20 عدد در یک هواپیما میرسد.
صندلی های فرست کلس با فاصله زیاد از هم یزرگ و راحت هستند که هر کدام دارای تلویزیون و وسایل تفریحی مجزای برای مسافران این کلاس پروازی را دارند.

نوع پذیرایی در این کلاس لوکس تر و مهمانداران نیز با تجربه هستند، جالب است بدانید هنگام سوار شدن به هواپیما نیز در این کلاس متفاوت و مسافران بدون معطلی سوار هواپیما میشوند البته سالن استراحت مجزا و ترانسفر اختصاصی تا هواپیما نیز از دیگر تسهیلاتی است که در اختیار مسافران در این کلاس پرواز قرار می دهند.

کلاس تجاری

کلاس تجاری
کلاس تجاری

کلاس تجاری (Business class) یا بیزینس کلس امکانات قابل توجهی نسبت به کلاس اکونومی دارد همچنین مقدار بار مجاز مسافران بیزینس کلس از مسافران اکونومی نیز بیشتر است.
صندلی های هواپیما در این پرواز، با هم فاصله ی بیشتری به نسبت صندلی های پروازهای اکونومی دارند، پذیرایی در این کلاس معمولا با غذای گرم سرو می شود، و امکانات رفاهی در این کلاس پروازی نیز بیشتر است ، مثلا حوله‌ی گرم، مانیتور و هدفون برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی دارند.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، می توانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

کلاس اکونومی

کلاس اکونومی
کلاس اکونومی

کلاس اکونومی (Economy Class) را میتوان به ارزانترین روش سفر با هواپیما تعریف کرد در این نوع کلاس پروازی امکانات زیادی در اختیار مسافران قرار نمی دهند، و معمولا به تعدادی محدود روزنامه و مجله تبلیغاتی ختم میشوند. در برخی از ایرلاین ها که پرواز آنها کمتر از دو ساعت است پذیرایی نیز انجام نمیشود و در برخی مواقع برای نوشیدنی یا غذا درخواستی باید مسافران اکونومی پول پرداخت کنند.
در برخی از پروازهای اکونومی مانیتور و و هدفون هم در نظر گرفته شده که مسافران نقش زیادی در تغییر برنامه های آن ندارند.
کلاس اکونومی بیشترین صندلی‌ها هواپیما را به خود اختصاص می‌دهد.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید