جاهای دیدنی رامسر

شهر رامسر یکی از زیباترین شهرهای شمالی کشور و استان مازندران است، که با طبیعت بکر و چشم اندازهای بی نظیرش هوش را از سر هر بیننده ایی برده و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و سفر بخصوص در فصل های بهار و تابستان می باشد.برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی رامسر با تیک تریپ همراه باشید.

رامسر

شهر رامسر در قدیم با نام سخت سر شهرت داشته است و آخرین شهر در غرب مازندران است، رامسر از شرق با شیرود از غرب با شهر چابکسر، از جنوب با کوه های البرز و از شمت شمال با دریای کاسپین همسایه می باشد.بطورکلی آب و هوای این شهر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان ها معتدل است و به دلیل نزدیکی به جنگل و دریا از ویژگی های منحصربفردی برخوردار شده است و باعث جذب گردشگران بسیاری به این منطقه شده است.

جواهرده

مازندران

روستای جواهرده یکی از جاذبه های زیبا و دیدنی استان مازندران می باشد که در فاصله ی 26 کیلومتری از رامسر قرار دارد و با طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبایش همانند نگینی در دل طبیعت بکر رامسر میدرخشد.آب و هوای مطبوع در فصل بهار و تابستان به همراه مهمان نوازی و فرهنگ غنی مردمش این خطه از شمال کشور را زبان زد مسافران و توریستان بسیاری کرده است.

روستای جواهرده را می توان از جذاب ترین مناطق گردشگری ایران می باشد که با آثار تاریخی که در خود جای داده است در بخش گردشگری تاریخی نیز مهم و قابل توجه است، مسجد آدینه با قدمتی تقریبا 7 قرن و گورهای گبری و … از جمله دیدنی های تاریخی این روستا به حساب می آید.

تله کابین رامسر

مازندران

تله کابین رامسر یا مجموعه رفاهی تفریحی و دیدنی که بزرگترین تله کابین در سراسر کشور ایران می باشد که در فاصله 5 کیلومتری غرب شهرستان رامسر و در فاصله ی بسیار کمی از شهرستان چابکسر واقع شده است و درست از کنار ساحل دریای کاسپین شروع شده و تا ارتفاعات جنگلی ادامه یافته است.تله کابین رامسر با طول 2 کیلومتر و 40 کابین توسط بخش خصوصی احداث شده است، این تله کابین تنها تله کابین در خاورمیانه است که در ارتفاعات جنگلی و ساحل دریا ساخته شده است و دارای امکانات تفریحی بسیاری برای مسافران و توریستان می باشد.

بوستان جنگلی صفارود

مازندران

بوستان جنگلی صفارود یا آب معدن در فاصله ی 9 کیلومتری از مسیر جواهرده به رامسر واقع شده است و با مسیرهای بکر و چشم اندازهای ویژه منطقه ایی بسیار جذاب برای مسافران و توریستان شده است، این بوستان زیبا یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی شهرستان رامسر می باشد که در دل دره، و مجاور رود صفارود و در قسمت پایینی جاده واقع شده است.

این جاذبه ی طبیعی زیبا یکی از مناطق تفریحی در تعطیلات بخصوص روز طبیعت و 13 فروردین می باشد که با وجود جنگل، رودخانه، چشمه های آب معدنی گرم و سرد و آب و هوای مطبوع و امکانات تفریحی و رفاهی بسیار مورد علاقه مسافران و توریستان واقع شده است.

جنگل دالخانی

مازندران

جنگل دالخانی یکی از جاهای دیدنی و گردشگری طبیعی استان مازندران و شهرستان رامسر می باشد که در روستایی با همین نام قرار گرفته است، این جنگل بسیار زیبا و بصورت نیمه کوهستانی با ارتفاع تقریبا 800 متر است که از مناظر زیبا و بکر برخوردار است.

جنگل دالخانی در فاصله 30 کیلومتری از جنوب شرقی رامسر قرار گرفته است و به دلیل ارتفاع انتخاب مناسبی برای طبیعت گردی و کوهنوردی می باشد.نام دیگر این جنگل زیبا دالان بهشت می باشد که از سمت گردشگران به این جنگل با درختان سر به فلک کشیده اش نسبت داده شده است.

کاخ مرمر

مازندران

کاخ مرمر رامسر عمارتی متعلق به دوران پهلوی اول می باشد که در سال 1316 هجری قمری به دستور رضا شاه پهلوی در باغی زیبا احداث شده است، نام دیگر آن کاخ سلطنتی رامسر می باشد که تا پیش از انقلاب به عنوان اقامتگاه خاندان پهلوی از آن استفاده می شده است.

این بنای زیبا باتلفیقی از معماری و سبک اروپایی ساخته شده است و با مجسمه های سنگی و اشیاء قدیمی و قیمتی ارزشمندی تزیین شده است و به زیبایی های این بنای ارزشمند افزوده که یکی از جاهای دیدنی رامسر تلقی می شود.

دریاچه قو

مازندران

دریاچه قو یکی دیگر از جاذبه های زیبای شهرستان رامسر می باشد که فوق العاده زیبا است، این دریاچه مصنوعی زیبا در ابتدا یک برکه کوچک بوده است که با تلاش مسولین بخش خصوصی به یکی دریاچه بزرگ تبدیل شده است.دریاچه قو رامسر در میان جاذبه های این استان و البته روستای جواهرده یکی از بی نظیرترین ها می باشد که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید