جنگل حرا قشم

جنگل های حرا در جزیره ی قشم و در استان هرمزگان واقع شده است، قشم پر از منحصر بفرد ترین پدیده های طبیعی در کشور می باشد.جنگل های حرا یکی از جاهای دیدنی قشم است که سالانه میزبان گردشگران و توریستان بسیاری می باشد، برای آشنایی بیشتر با جنگل های حرا جزیره قشم با تیک تریپ همراه باشید.

جنگل های حرا یا همان طلای سبز قشم زیستگاه گونه ای از درختان می باشد که ریشه در آب دارند و از جامعه گیاهی مانگرو است، دانه این درخت بر روی درخت مادر می روید و نهال تولید می کند و سپس از درخت جدا می شود و داخل مرداب می افتد. نکته ی مهم این گونه گیاهی سازش آن با آب شور دریا می باشد که از حرا یک گیاه استثنایی ساخته است.

جنگل حرا

-جنگل-های-حرا

جنگل های حرا با وسعتی حدود 22 هزار کیلومتر مربع در سواحل خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته است، این جنگل زیبا یکی از پدیده های بی نظیر و کمیاب در دنیا می باشد.درخت های این جنگل در تمامی فصل های سال سر سبز هستند و ارتفاع آنها به 3 تا 6 متر می رسد.

گیاهان حرا برگ هایی با ظاهر بیضی شکل و قاعده ای باریک دوکی شکل با رویه سبز و براق دارند که پشت برگ های آن ها سفید یا خاکستری می باشد.طول برگ های این درختان حدود 5 تا 7 سانتی متر است و میوه این درختان بادامی شکل است.این درختان گلایی بسیار ریز و نامحسوس طلایی رنگی دارند که 4 گلبرگ دارد و با عطر خنک و شیرین تا شعاع چند متری اطراف درختان پراکنده می باشد.

گونه های گیاهی و جانوری

جنگل-های-حرا

جنگل های حرا با وجود شرایط مناسب و امن برای زیستگاه پرندگان مهاجر بسیار مناسب بوده و پرندگانی مانند اگرت بزرگ، اگرت ساحلی، حواصیل هندی، کاکائی، کفچه نوک ستیز، حواصیل بزرگ و گیلانشاه به این جنگل ها مهاجرت می کنند.علاوه بر پرندگان مهاجر این جنگل زیستگاه بسیار خوبی برای ماهیان، نرم تنان و سخت پوستان هست.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل بندرعباس می توانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

جزر و مد در جنگل حرا

جنگل-های-حرا

سطح آب موجود در جنگل حرا به طور عادی حدود 1 تا نیم متر می باشد، اما در زمان مد دریا، درختان این جنگل به زیر آب می روند و در این بازه زمانی ماهی ها و آبزیان دیگر به این قسمت هجوم می آورند و محلی مناسب برای ماهیگیری می شود.حالت جزر و مد در این جنگل هر 6 ساعت یکبار اتفاق می افتد.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید