دریاچه ارواح

دریاچه ارواح یا همان دریاچه ممرز یکی از جاهای دیدنی مازندران می باشد، دریاچه ارواح با ظاهری وهم انگیز و مرموز خود در نگاه اول حسی مخلوط از ترس و ناشناخته ها را به بیننده منتقل می کند و شاید برایتان عجیب باشد انتخاب اسم دریاچه ارواح به چه دلیل بوده؟ آیا واقعا در این دریاچه زیبا و مرموز ارواح وجود دارد؟برای آشنایی بیشتر با دریاچه ارواح با تیک تریپ همراه باشید.

دریاچه ممرز

دریاچه ارواح کجاست؟ در ساکت ترین و بکر ترین محدوده ی شهرستان نوشهر و استان مازندران ما بین درختان در هم تنیده و جنگل های پهن برگ دریاچه ایی زیبا و وهم برانگیز قرار گرفته است، یکی از عجیب ترین دریاچه های کشورمان برای ایرانگردی و گشت و گذار در اوقات فراغت های کوتاه می باشد و به دریاچه ی ممرز نیز شهرت دارد که دلیل نام آن محدوده ایی است که در آن قرار گرفته است.

دریاچه ارواح مازندارن

دریاچه ارواح، دریاچه ایی زیبا به طول 700 متر و عرض 300 متر است که توصیه می شود هنگام سفر به مازندران و شهرستان نوشهر حتما از آن دیدن کنید بدون شک یکی از بی نظیر ترین جاهایی می شود که در طول عمر خود از آن بازدید کردید.

این دریاچه همانند اسم خود ظاهری زیبا و متمایزی دارد که در ابتدای دیدن این دریاچه فکر می کنید که درختان این دریاچه برعکس رشد کرده است و شاخه ها در آب هستند و ریشه ها بیرون مانده اند.آب دریاچه بسیار شفاف و تمیز می باشد همین دلیل باعث انعکاس درختان داخل دریاچه بر روی آب می شود و زیبایی آن را دو چندان می کند.یکی از دلایلی که به این دریاچه، دریاچه ارواح گفته می شود وجود درختان مرده در میان دریاچه می باشد این درختان بازماندگانی از گونه درختانی هستند که در میان دریاچه ها قرار دارند و بسیار بر وهم انگیز بودن فضا تاثیر می گذارند.

جنگل دریاچه ارواح

جنگلی ترسناک و مرموز با درختان پهن برگ در اطراف دریاچه و درختان مرده در میان آب دریاچه در شهرت این دریاچه نقش اساسی داشته است، درختان انبوه و سر به فلک کشیده در کنار مه ایی اندک و دریاچه ایی شفاف با درختان مرده باعث می شد که دو حس زیبایی و ترس را با هم تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، میتوانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

بهترین زمان سفر

یادتان باشد هیچ وقت در فصل پاییز به این دریاچه سفر نکند زیرا با تمامی زیبایی که در این فصل دارد اما به دلیل مسیر دسترسی نامناسب در این فصل نیاز به احتیاط بسیاری می باشد و در زمستان نیز جاده ایی برفی و گلی کمی مسیر را برای مسافران و علاقمندان سخت می کند.

علت نامگذاری دریاچه

دریاچه ارواح مازندارن

چرا نام این دریاچه ارواح است؟ ظاهر وهم انگیز و مرموز دریاچه به همراه مه گرفتگی که در اکثر سال در محیط این دریاچه مشاهده می شود، سکوت و فضای بکر جنگل اطراف به همراه صدای حیوانات وحشی و حشرات همگی دست به دست هم دادند که مردم محلی نام این دریاچه را ارواح بنامند و هنوز هم محلی های قدیمی معتقدند که در این دریاچه ارواح وجود دارد و در نهایت با تماشای این دریاچه حق را به اهالی این شهرستان می دهید.

جاذبه

در کنار جذابیت و وهم انگیزی این دریاچه جاذبه هایی دیگری نیز وجود دارد مانند آفرود سواری و گشت و گذار در جنگل های پهن برگ و انبوه شهرستان نوشهر، برای رسیدن به این دریاچه باید ابتدا راهی شهر نوشهر در استان مازندران شوید و با ورود به یک جاده ی فرعی در میان جنگل که امکان عبور آن با خودروهای کمکی میسر است به دریاچه ممرز یا همان ارواح می رسید.

اقامت

اقامت در این جنگل و دریاچه ارواح به دو صورت امکان پذیر می باشد، در ابتدا می توان در خانه محلی ها، هتل ها و مهمانسراها اقامت کنید و دومین گزینه این است که می توانید کمپی برپا کرده و در جنگل های اطراف دریاچه مدتی اقامت کنید.

آدرس : 12 کیلومتری جاده نور به نوشهر، بعد از جاده ونوش، جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی، دریاچه ارواح

برای خرید بلیط هواپیما ساری به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید