سوغات شیراز

در سفر به شیراز بعد از بازدید از جاهای دیدنی شیراز نوبت به خرید سوغات این شهر می شود. اما بهترین سوغات شیراز کدامند؟ برای آشنایی بیشتر با سوغات شیراز از خوشمزه ترین خوراکی های شیراز تا صنایع دستی با تیک تریپ همراه باشید.

از صنایع دستی شیراز می توان به خاتم کاری ،شیشه گری ،سفالگری ،گلیم، قلم زنی، منبت کاری واشیا با طرح تخت جمشید…اشاره کرد. خوراکی های معروف شیراز مسقطی،خرما، بهار نارنج، آب لیموی تازه، عرقیات ناب و فالوده شیرازی است.

خوردنی های خوشمزه

مسقطی

مسقطی یک نوع حلواست که با نشاسته و مغز پسته تهیه می شود.مسقطی در شهرای دیگر هم با اندکی تفاوت تهیه می شود.

عرقیات شیراز

شیراز از قدیم دارای باغها و تاکستان های فراوانی بوده است به همین دلیل در تولید عرقیات گیاهی و طبیعی سرآمد است،عرقیاتی مانند عرق نسترن، گلاب و…

فالوده شیرازی

فالوده یک نوع دسر یخی است که با قرار دادن رشته‌های باریک نشاسته در محلول آب و شکر تهیه می‌شود،معروف ترین و خوشمزه ترین فالوده در شیراز تهیه می شود و معمولا با چاشنی هایی مانند آب آلبالو ،آبلیمو سرو می شود.

صنایع دستی

خاتم کاری

هنر خاتم کاری ترکیبی است از چند ضلعی‌های منظم با تعداد اضلاع متفاوت که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگ‌های مختلف تشکیل می‌شود. پنج، شش، هفت، هشت یا ده ضلعی است.هرچه چندضلعی ها کوچکتر و منظم تر باشند خاتم مرغوب تر است.

قلم زنی

قلمزنی هنر تزیین و کندن نقوش بر روی اجسام فلزی مثل طلا،نقره ،مس با ضربه چکش است.هنرمندان شیرازی یکی از زیباترین آثار قلم زنی را بر روی گلدان ،لیوان ،سینی فلزی خلق می کنند.

اشیا با طرح آثار باستانی

یکی از تازه ترین سوغاتی های این شهر ،امجسمه سنگی است که با طرح تخت جمشید ،مقبره کوروش و سربازهای هخامنشی ساخته می شود.

از کجا بخریم؟

بازار وکیل

اولین جایی که برای خرید سوغاتی به ذهن می رسد بازار وکیل می باشد، این بازار  یکی از جاهای دیدنی شیراز و نزدیک هتل های چمران و پارسیان است. ضلع جنوبی این بازار به صنایع دستی اختصاص دارد. بازار وکیل تا ساعت 5 بعدازظهر باز است.

بازار حاجی

بازار حاجی یکی از قدیمی ترین بازارهای شیراز است که در آن صندوقچه، ترمه، لوازم خیاطی، پارچه، دیگ، خشکبار و لباس‌های محلی می‌فروشند.

پشت ارگ کریمخانی

پشت ارگ کریمخانی معروف به پشت زندان ،مرکز خرید عرقیات و آبلیمو شیرازی است.

پیشنهاد

در سفر به شیراز ما برای اقامت تان هتل بزرگ شیراز ، هتل آریوبرزن شیراز و هتل نیایش شیراز پیشنهاد می کنیم با بهترین قیمت و امکانات را در این هتل ها تجربه و سفری خاطره انگیز داشته باشید. برای رزرو هتل با شماره 88768620 – 021 تماس بگیرید.

 

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید