مجسمه مادر گرجستان

مجسمه کارتلیس ددا کجاست؟ هدف از خلق این سازه ی هنری در قلب گرجستان و بعنوان نماد شهر تفلیس چه می باشد؟ کارتلیس ددا یا همان مادر گرجستان نمادی از شهر تفلیس و گرجستان می باشد که در نزدیکی قلعه و بر بالای تپه ایی در قلب شهر تفلیس واقع شده است که از آلمینیوم ساخته شده و پوششی که بر تن دارد پوشش سنتی گرجستان می باشد.مجسمه کارتلیس ددا یکی از جاهای دیدنی گرجستان می باشد، برای آشنایی بیشتر با مجسمه مادر گرجستان در ادامه با تیک تریپ همراه باشید.

مجسمه مادر

کارتلیس ددا

مجسمه کارتلیس ددا با پوشش سنتی ایی که بر تن دارد و جامی که در دست چپ دارد که نماد جام شراب برای خوش آمدگویی به یاران و شمشیری که در دست راست اش قرار گرفته نماد سلحشوری و شجاعت او در مواجهه با دشمنان شهر تفلیس است و به مناسبت 1500 سالگی شهر تفلیس در سال 1958 توسط مجسمه ساز گرجی به نام الگوجا آماشوکلی ساخته شده است، ارتفاع تقریبی این مجسمه آلمینیومی حدود 20 متر می باشد و بر بلندای یک تپه سولولاکی و در نزدیکی قلعه قرار گرفته است.

کارتلیس ددا

کارتلیس ددا

یکی از جدیدترین مسیرهای دسترسی به این مجسمه تله کابین می باشد که با این وسیله نقلیه از ارتفاع تپه بالا می روید و به پیرامون مجسمه مادر می رسید، جایی در میان تپه های سبز و طبیعت زیبای سولولاکی مجسمه ایی با ارتفاع 20 متر و از جنس آلیاژ آلمینیوم قرار گرفته است که به دستانی پر گویا آماده ی پذیرایی از مهمانان و دشمنان خود می باشد.

سازه ی هنری کارتلیس ددا در روزهای بارانی و در پس پرده های نرم آلود به مهربانی ایستاده است و سمبلی از روح و لطافت زنانه را به رخ همگان می کشد و در نهایت همه ی این ظرافت ها اقتدار و قدرت خود را به نمایش گذاشته است.این مجسمه عظیم الجثه با تمامی زیبایی ها و شگفتی هایش یکی از جاذبه های شهر تفلیس می باشد که گردشگران بسیاری را برای بازدید پذیرا می باشد.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید