شرکت هواپیمایی ساها

هواپیما ساها (Saha Airlines) تعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران است که این ایرلاین علاوه جا به جای پرنسل ارتش ، جابجایی افراد غیر نظامی را نیز انجام می دهد. در ادامه با معرفی هواپیمایی ساها به تیک تریپ همراه باشید.

هواپیمایی ساها

ساها مخفف عبارت «سرویس ارتباط هوایی ارتش» است و قطب اصلی این ایرلاین فرودگاه بین المللی مهرآباد است و تمامی پروازهای این شرکت از این فرودگاه انجام می‌شوند.

تاریخچه

شرکت هواپیمایی ساها از شرکت های هوایی قدیمی ایران است. این هواپیمایی در سال 69 توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد که از اهداف آن جابجایی پرنسل این ارگان بود.

در اردیبهشت 1393 از طرف سازمان هواپیمایی کا کشور به دلیل عمر بالای ناوگان هوایی این شرکت لغو امتیاز شد. که در نهایت مجوز پروازهای خود را با هر نوع  پروازی را از دست داد. هواپیمایی ساها به مدت 2 سال نیم غیر فعال بود که در سال 1395 مسئولان این شرکت توانستند تا مجددا مجوز خود را با هواپیماهای جدیدشان به دست بیاورند. این ایرلاین در ابتدای امر فعالیت مجدد، در حال حاضر پروازهای داخلی فعالیت خود را شروع کرده و سرویس های مسافربری ارائه می‌کند.

هواپیمایی ساها

ناوگان هوایی ایرلاین ساها

ساها در ابتدای تاسیس خود از 11  فروند هواپیمایی مختلف تشکیل شده بود که 9 فروند بوئینگ 747 در سری مدل 100 و 200  داشته است ههمچنین هواپیماهای بوئینگ ۷۰۷ نیز به دلیل سن بالا و فرسودگی از دور فعالیت خارج شدند. جالب است بدانید که هواپیمایی ساها از آخرین استفاده کننده های بوئینگ 707 بهعنوان هواپیمای مسافری بوده است.

باید بدانید که در ابتدا این بوئینگ ها هواپیماهای سوخت رسان هوایی، هواپیمایی ارتش بودند که با تغییر کابری به هواپیمایی مسافربری تبدیل شدند. در این میان دو فروند هواپیمای شرکت ایرباس مدل A300 این شرکت به شرکت هواپیمایی معراج تحویل داده شد. در حال حاضر، هواپیمایی ساها دارای ۲ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ سری مدل ۳۰۰ است.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، می توانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

هواپیمایی ساها

مقاصد پروازهای ایرلاین ساها

ایرلاین ساها در حال حاضر فقط در مسیرهای داخلی از مبدا تهران پرواز انجام می دهد.

پرواز تهران به مشهد

پرواز تهران به اهواز

پرواز تهران به شیراز

پرواز تهران به کیش

پرواز تهران به عسلویه

پروازهای ایرلاین ساها در کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد انجام می شود؟

ترمینال هواپیمایی ساها : پروازهای ورودی ساها در ترمینال 6 و پروازهای خروجی در ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد انجام می شود.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

شما میتوانید با مراجعه به سامانه فروش آنلاین تیک تریپ (WWW.TIKTRIP.COM ) در هر ساعت از شبانه روز تنها در چند دقیقه به سراسر دنیا بلیط هواپیما بخرید.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید