کویر ورزنه

کویر محیطی آرامش بخش و مناسب برای فرار از شلوغی و هیاهوی زندگی می باشد، آرامشی که در کویر وجود دارد در هیچ یک از جاذبه های طبیعی وجود ندارد.ایران کویرهای بسیاری دارد که تاکنون درباهره معروف ترین آن ها مانند مصر و مرنجاب گفته ایم.یکی دیگر از معروف ترین کویر های کشور، کویر ورزنه می باشد.برای آشنایی بیشتر با کویر ورزنه با تیک تریپ همراه باشید.

کویر ورزنه در 100 کیلومتری شرق اصفهان و 150 کیلومتری غرب یزد قرار گرفته است، این کویر از شرق به تالاب گاوخونی، از شمال به شهرستان ورزنه و زاینده رود و از جنوب به حسن آباد می رسد.

تفاوت این کویر با کویرهای دیگر موجود در وزش بادهای متفاوت آن می باشد که به تپه های ماسه ای شکل های متفاوتی مانند تپه های ماسه ای طولی، هلالی و هرم های ماسه ای داده و چشم اندازهایی زیبا و بی نظیر را به وجود آورده است.

پوشش گیاهی و گونه جانوری

کویر ورزنه

کویر ورزنه به دلیل نزدیک بودن به تالاب گاوخونی و رطوبت موجود که از سوی تالاب به این سمت می آید دارای پوشش گیاهی متنوعی می باشد، این کویر 17 هزار هکتار ریگزار دارد و در آن درختچه های تاغ و اسکمبیل و گیاهانی مانند تق تقو، بوته های نسی و سایر گیاهان ماسه پسند موجود می باشد.

از نظر پوشش جانوری این منطقه بسیار تنوع جانوری دارد و در این مدت با توجه به شکار و خشک شدن گاوخونی و از بین رفتن زیستگاه تعداد آن ها کم شده است.امروزه در این کویر جانورانی مثل شغال، خرگوش، گربه، شاهین، افعی شاخدار و مار شتری مشاهده می شود.

جاذبه های دیدنی کویر ورزنه

کویر ورزنه

کویر ورزنه با نام دیگر کویر خارا از روستاهای ورزنه می باشد و در حاشیه جنوبی قرار گرفته است.در سفر به کویر ورزنه می توانید در این روستا از جاذبه هایش دیدن کنید و لذت ببرید.از دیگر جاذبه های این کویر به غیر از کویرنوردی، پل تاریخی ورزنه می باشد که آخرین پل تاریخی کشیده شده بر روی زاینده رود است.

این پل تاریخی در لیست آثارملی قرار دارد و از سنگ و آجر و ساروج ساخته شده است و 6 متر ارتفاع، 70 متر طول و 7 متر عرض دارد و به یکی از دیدنی ترین پل های تاریخی ایران تبدیل شده است.جاذبه ی دیگری که در این کویرنوردی می توانید آن را مشاهده کنید قلعه قورتان استکه قدمت آن به 1100 سال قبل باز می گردد، این قلعه با 5 هکتار مساحت از جنس خشت و گل می باشد و برج و باروهای شمالی و جنوبی آن 250 متر طول دارد.

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان و رزرو هتل به سامانه جستجوی تیک تریپ مراجعه کنید.

بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید