کویر کاراکال

کویر کاراکال کجاست؟ یکی از خاص ترین و معروف ترین کویر های ایران، کویر کاراکال می باشد که در شمال طبس و در نزدیکی شهر بافق استان یزد واقع شده است.اسم این کویر در ابتدا امکان دارد شما را به اشتباه بندازد و تصور کنید کویری در آفریقا یا در مرکز امریکا است اما اشتباه نکنید کویر کاراکال در ایران و شمال طبس می باشد و دلیل نامگذاری آن وجود نوعی گربه سان به نام کاراکال است.برای آشنایی بیشتر با کویر کاراکال در ادامه با تیک تریپ همراه باشید.

کاراکال

کویر کاراکال با حیات وحش زیبا و مناظر بکر و جذاب در بین علاقمندان به کویرگردی محبوبیت بسیاری دارد و یکی از جاهای دیدنی یزد می باشد.همانطور که گفته شد دلیل نامگذاری این کویر زیبا وجود نوعی گربه سان است که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن از آنها به عنوان حیوانات شکاری استفاده می شد و همیشه مورد توجه مردم محلی و اهالی این منطقه بودند، با سفر به این کویر می توانید این حیوان زیبا را در هر نقطه ببینید و به تماشای آن بنشینید.

تفریحات کویری

کویر-کاراکال یزد

بسیاری از افرادی که به این کویر سفر می کنند به دنبال آرامش و فرار از هیاهوی زندگی روزمره خود هستند، کویر منبعی غنی از آرامش و سکوت می باشد که در کنار این سکوت، شب های پرستاره و دنیای ناشناخته و مبهم روزهایش بخش مهمی از این سرزمین شنی است.اما در کویر کاراکال جاذبه های دیگری نیز وجود دارد که می تواند جذاب و پرهیجان باشد تا ساعات خوب و خوشی را در این سفر تجربه کنید.

کویر کاراکال همانند کویر مصر محیط مناسب و خاصی برای تفریحات مناسب دارد، تفریحاتی مانند موتور سواری، پیاده روی در نخلستان ها و قدم زدن بر روی شن های طلایی، شترسواری، سافاری، اقامت در اقامتگاه های سنتی و رصد ستارگان و … که در کویر کاراکال می توانید تجربه کنید و لذت ببرید.

جاذبه های کاراکال

کویر-کاراکال یزد

کویر کاراکال با تپه های شنی و نخلستان های زیبایش دل هر بیننده ایی را برده و هوس قدم زدن با پای برهنه بر روی شن های طلایی لحظه ای از ذهنتان دور نمی شود، آب انبار کاکا میر یکی دیگر از جاذبه های این کویر زیبا می باشد که یکی از بزرگترین آب انبارهای بافق بوده است و حجم آبی که در خود جای می دهد چیزی حدود 250 متر مکعب آب است که با پوشش آجری گنبدی گردچین در اعماق 4 متری زمین استوار و باشکوه قرار گرفته است.از دیگر جاذبه هایی که در دل این کویر قرار دارد می توان به خانه وحشی بافقی اشاره کرد که از شاعران سده 10 ایران است و جزء آثار ملی ایران ثبت شده و هرساله پذیرای مسافران و توریستان بسیاری می باشد.

آخرین جاذبه ی دیدنی این کویر طلایی قلعه باقرآباد در بافق و نزدیکی کویر کاراکال می باشد که یکی از دژهای تاریخی استان یزد نیز به حساب می آید که در دوره قاجار و به دستور عبدالرحیم خان فرزند محمد تقی خان بافقی و برای پناه گرفتن مردن در برابر خطرات احتمالی و انبار غلات ساخته شده که امروزه از جاذبه های گردشگری کویر کاراکال شده است.

اقامت در کاراکال

برای اقامت در این کویر زیبا اصلا نگرانی نداشته باشید زیرا کمپ های کویری یا هتل های نزدیک کویر جای مناسبی برای گذران شب های کویری می باشد، کمپ های کویری هرگونه خدماتی که برای کویرگردی نیاز باشد دارد و بهترین خدمات را در اختیار علاقمندان به کویرگردی و توریستان قرار می دهد.

برای خرید بلیط هواپیما یزد به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید. در سفر به یزد می توانید در هتل ارگ جدید یزد با بهترین قیمت اقامت داشته باشید برای رزرو هتل ارگ جدید یزد با شماره 88768620 -021 تماس بگیرید.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید