یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

نمایشگاه گردشگری: همه ساله در تمام کشورهاي مطرح دنيا، نمايشگاههايي به منظور ترويج سفر و گردشگري برگزار ميشود که به عنوان ابزاري مناسب برای به رخ کشيدن داشته هاي فرهنگي، تاريخي، طبيعي و حتی صنعتي آن کشور به کار گرفته ميشوند. با تیک تریپ همراه باشید.

برخی از کشورها با به رخ کشیدن ظرفیت های توریستی خود موجب شده اند تا صنعت گردشگري به يکي از مهمترين و يا حتي، به اصلي ترين منبع درآمدهاي ارزي اين کشورها بدل شود.

ولي آنچه در اين بين مسلم و مسجل است اينکه اين کشورهاي موفق، در شناسايي و يافتن پتانسيلهاي گردشگري سرزمين خود و در شناساندن آنها به ساير کشورها نيز از هيچ تلاشي فرو گذار نکرده اند و در راستاي اين حرکت خود از نمايشگاهها نيز به عنوان يک ابزار بسيار مهم که در سطح بين المللي رسماً پذيرفته شده اند بهره مي گیرند.
در ایران نیز هر سال نمایشگاه هایی تحت عنوان نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته برگزار میگردد که شاید معتبر ترین آنها نمایشگاه تهران باشد که در ادامه به معرفی آن میپردازیم.

پلان نمایشگاه
نمایشگاه گردشگری تهران

:: عنوان نمايشگاه : يازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته
:: نوع نمايشگاه : بين المللي تخصصي
:: زمان برگزاري : 3 تا 6 بهمن 1396 برابر 23 تا 26 ژانويه 2018
:: مکان برگزاري : محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران
:: ساعت بازديد : 9 صبح تا 6 بعد از ظهر
:: فضاي کلي تحت پوشش : 34291 مترمربع
:: سالن هاي تحت پوشش : 41،40،38،35، 44A،44B

اهـداف بــرگـزاري نمـايشگـاه

:: آشنايي و معرفي داشته ها ، امکانات و ظرفيت هاي کشور در دو حوزه گردشگري و هتل داري.
:: شناسايي مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در اين دو حوزه، ترغيب و تشويق افراد، شرکتها و موسسات به ورود و فعاليت در اين دو بخش و وادار نمودن سازمانهاي دولتي متولي گردشگري به حمايت و مساعدت از دست اندرکاران صنعت مذکور.
:: ايجاد زمينه هاي مناسب بمنظور بهره گيري از ظرفيت هاي گردشگري و ايجاد اشتغال در کشور که ناشي از فعل و انفعالات گردشگري است و بهره مندي از سطح بسيار بالاي درآمدزايي صنعت گردشگري.
:: فراهم نمودن بسترهاي لازم جهت ورود گردشگر به کشور و يافتن راهکارهاي لازم بمنظور رفع موانع موجود تا حد امکان و با در نظر گرفتن معيارها و شرايط فرهنگي و اجتماعي کشور.
:: با توجه به اينکه صنعت گردشگري سومين صنعت درآمدزا در جهان محسوب ميشود يکي از مهمترين اهداف اين نمايشگاه، ارتقاء جايگاه صنعت توريسم و ايجاد فرهنگ پذيرش گردشگر در جامعه است به گونه اي که از گردشگر گريزي اجتناب شود و تا حدي از وابستگي به درآمدهاي نفتي فاصله گرفته شود.
:: آشنايي عموم مردم با سازمان ها، انجمن هاو نهادهاي متولي امر گردشگري و ارائه انتظارات ايشان به مسئولين و متقابلاً پاسخگويي مسئولين به خواسته ها و مشکلات موجود در اين زمينه.
:: آشنايي دست اندرکاران با نوآوري ها و ظرفيت هاي موجود در عرصه بين المللي و تلاش براي رسيدن به استانداردهاي جهاني.
:: آشنايي با مشکلات و کاستي هاي موجود در مراکز اقامتي و هتل ها و يافتن راهکارهاي ممکن براي مرتفع نمودن آنها.
:: آشنايي با چگونگي مديريت موفق هتل هاي دنيا و بکارگيري روش هاي بهسازي و استانداردسازي هتل ها بمنظور رفع معضلات آنها.

و اما کلام آخر

نام کشورهايي مانند ايران، يونان، مصر، چين و ايتاليا يادآور تمدنهاي باستاني و قدرت و عظمت اين تمدنها در دوراني هستند که هنوز شالوده هشتاد درصد کشورهاي فعلي جهان پي ريزي نشده بود. اما متاسفانه ميزان موفقيت کشور ما در ارائه و معرفي تمدن کهن خود در مقايسه با چهار کشور ديگر به هيچوجه قابل مقايسه نيست و کاملا اهميت آن ناديده گرفته شده است .
ايران به جهت تنوع اقليمي و زيستي جزو 5 کشور برتر جهان و از نظر تاريخي و فرهنگي بين 10 کشور برتر دنيا قرار دارد. به عبارت ديگر از نظر جاذبه هاي توريستي کشورمان جزو 10 کشور برتر دنياست، اما ظرفیت های توریستی به تنهایی کافی نیست و متاسفانه ما در برگزاری نمایشگاه های بین المللی بسیار ضعیف عمل کردیم و فقط نام بین المللی به اسم نمایشگاه های ما اضافه گردیده و عملا بازار آنچنان ورود توریست به کشور را در نمایشگاه هایمان ایجاد که نمیکنیم هیچ باعث تبلیغات برای شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه میشویم تا به نوعی خروج از مملکت را رونق دهیم.
بازدهي اقتصادي ورود گردشگر به کشورها آنقدر بالاست که همانگونه که ذکر شد در بعضي ازکشورها صنعت گردشگري به اصلي ترين منبع کسب درآمدهاي ارزي بدل شده است. ورود هر توريست به کشور باعث منافع زیادی همچون ورود ارز و اشتغالزايي و اعتبار در جوامع جهانی میگردد البته به شرط وجود زیرساخت های لازم که در مقاله ای دیگر مفصلا به آن میپردازیم.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید