چشمه گل رامیان

گل رامیان چشمه ای آهکی با عمقی بیش از ۸۰ متر است. چشمه گل رایمان در فاصله ی کمی از شهرستان رامیان استان گلستان قرار گرفته است.

گل رامیان یکی از پدیده های طبیعی بسیار دیدنی ایران است، که سبب جذب گردشگران و مسافرانی شده که به استان دیدنی گلستان سفر می کنند. این پدیده ی طبیعی زیبا عمیق ترین چشمه آبسرد ایران و دومین در جهان است. در ادامه با معرفی چشمه گل رامیان با تیک تریپ همراه باشید.

طبیعت زیبای گل رامیان

اطراف این چشمه زیبا را جنگلهای سرسبز گلستان فرا گرفته و بر زیبایی های آن میافزاید. در اطراف گل رامیان انواع مناظر چشم نواز و خوشرنگ، به وفور یافت میشود. در حقیقت شما با یک استخر طبیعی آب سرد مواجهید که آب آن از زمین می جوشد و رنگ زیبای آن در بین درختان انبوه خیره کننده است.

گل رامیان

تاریخ چشمه گل رامیان

گُل رامیان در جغرافیای انسانی نماد اقوام شمالی ایران عزیز است. البته مردم این نقطه از استان گلستان در طول تاریخ، از ایل گرایلی و نژاد ترک بوده اند. در زبان ترکی گُل به نقطه ای می گویند که بسیار عمیق، گود و فرورفته باشد و داخل آن آب جمع شده باشد. در واقع گُل رامیان یا چشمه گل رامیان یک عنصر نمادین در فرهنگ و هنر مردم این منطقه بوده و در بین آنان از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

چشمه گل در کتب و نوشته های دوره صفویه و همچنین قاجار به نام کبود استخر آمده و همچنین در روایت های تاریخی نام آن دالان بهشت و پلنگ سره نیز ذکر شده است.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، میتوانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

گل رامیان

جاذبه های  رامیان

  • جالب است بدانید در این چشمه انواع ماهی ها شامل سیاه ماهی، ماهی سفید رودخانه ای، و ماهی آبر نوئیدز وجود دارد. اما بیشترین نوع ماهی را ماهی سفید رودخانه ای تشکیل می دهد. مردم منطقه ماهی سفید رودخانه ای را با قلاب برای مصرف خود صید می کنند.
  • درفصل تابستان آب این چشمه برای شنا مناسب است ولی به خاطر عمق زیاد آن بهتر است احتیاط کنید، چون کمی خطرناک است.
  • در اطراف این جاذبه دیدنی زیبا، که از مهم ترین پدیده های طبیعت ایران است ذخیره گاه جنگلی زربین قرار دارد.
    پوشش گیاهی این منطقه شامل درختان بلوط، پهن برگ و درختچه های ولیک است .

امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده و در برنامه‌ریزی سفر به شما کمک کرده باشد.

برای خرید بلیط هواپیما گرگان به سامانه جستجوی تیک تریپ مراجعه کنید.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید