ماداگاسکار

ماداگاسکار کشوری دو فصله و چهارمین جزیره ی بزرگ دنیا در جنوب شرقی قاره آفریقا و همسایگی اقیانوس هند است. با تیک تریپ همراه باشید.حدود 88 میلیون سال پیش ماداگاسکار به قاره هند متصل بوده که جدا شده و پس از جدایی از آن زمان به خشکی دیگری متصل نبوده و به کشوری جدا تبدیل شده است،این جدایی طولانی باعث پدید آمدن گونه های جانوری،گیاهی بی نظیری شده که 90 درصد آنها خاص ماداگاسکار در دنیا بوده است. در ادامه با راهنمای سفر به ماداگاسکار با تیک تریپ همراه باشید.

پایتخت ماداگاسار شهر آنتاناناریوو است که جمعیتی بالغ بر 22 میلیون را در خود جای داده و امروزه با رشد روز افزون جمعیت ، با تهدید گونه های خاص و منحصر بفردش مواجه شده که تهدید بسیار خطرناکی برای این کشور زیبا و گونه های نایاب شده. زبان رسمی در این کشور مالاگاسی یا فرانسوی و دین نیمی مسیحی و نیمی دیگر پیروی سنت های بومی ( پیوند میان زندگان و نیاکان گذشته ) هستند .واحد پول رایج و در گردش در ماداگاسکار ، آریاری مالاگاسی است. قاره ی هشتم ، کشوری با دو فصل گرم و بارشی و خنک است که از آبان تا فروردین فصل بارش ها و از اردیبهشت تا مهر فصل خنک در این کشور است..ماداگاسکار بزرگترین تولید کننده وانیل در دنیا با نام وانیل بورین است که بیش از 90 درصد وانیل دنیا را تولید میکند.

جاذبه‌های گردشگری ماداگاسکار

ماداگاسکار جزیره ی زیبا و خاص با جاذبه های گردشگری متفاوت و متنوع است که از بهترین آنها می توان به رودخانه های تسیریبیهینا ، مانامبلو و سپس پارک های ملی چشم نواز تی سینگی و مانتادیا و بعد از آن شهر بی نظیر آنتسیرابه اشاره کرد. بعد از همه این دیدنی ها به سراغ خیابان بائوباب ها هم حتما سری بزنید و از منحصر بفرد ترین گونه گیاهی که فقط در ماداگاسکار موجود است دیدن کنید.

1-پارک ملی رانومافانا

پارکی با مساحت 161 کیلومتر مربع در جنوب شرقی ماداگاسکار که در سال 1991 برای محافظت از گونه های خاص آن منطقه تاسیس شده برای دیدن خوش منظره ترین بخش این پارک به سمت شرقی آن که رودخانه ایی بسیار زیبا وجود دارد بروید در این پارک لمور بامبوی طلایی که در انقراض است بسیار یافت می شود.

2-پارک ملی ماسوالا

این پارک زیبا با جنگل های بارانی زیاد در شمال شرقی ماداگاسکار قرار گرفته است که می توان از ده گونه لمبور بازدید کنید قسمت بسیار جذاب این پارک غواصی و تفریحات آبی است که می توان انجام دهید .

3-خیابان بائوباب ها

در غربی ترین قسمت ماداگاسکار در کناره جاده های خاکی از دو طرف تعدادی درختان بائوباب ( درختان وارونه )میبینید که قدمت آنها به 800 سال قبل می رسد قبلا درختان انبوهی آنجا وجود داشت اما اکنون بدلیل کشاورزی  قسمتی بسیاری از آن از بین رفته است.

4-منطقه تفریحی نوزی بی

جزیره ای کوچک و توریستی ماداگاسکار که در آنجا رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد و در ساحل آن می توانید از مناظر زیبا لذت ببرید.

5-تپه سلطنتی آمبوهیمانگا

این تپه با 500 سال قدمت یکی از نقاط مقدس این سرزمین محسوب می شود ، دهکده ای تاریخی  که زمانی منزل خانواده سلطنتی ماداگاسکار بوده .

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، میتوانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

شهر های مهم ماداگاسکار 

1-دهکده ایفاتی 

 ایفاتی دهکده ماهیگیری در ساحل جنوب غربی ماداگاسکار با صخره های مرجانی زیبا، یکی از رویایی ترین مناظر دنیا است.

2-شهر آنتاناناریوو

پایتخت کشور ماداگاسکار و بزرگترین و تنها شهر بدون ساحل این کشور است.

3-شهر تواماسینا

یک منطقه مسکونی در ماداگاسکار است که در تواماسینا واقع شده است.

4-شهر ماهاجانگا

یک منطقه در شمال غربی ماداگاسکار که حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد.

 

 

تاریخ ماداگاسکار

 

تاریخ اولین اقامت انسان ها در در ماداگاسکار تقریبا به سده ی چهارم پیش از میلاد می رسد.

از سال 1896 میلادی ماداگاسکار جزو مستعمرات فرانسه بوده و در سال 1960 به استقلال پیدا کرده و در سال 1975 نام این کشور به جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار تغییر کرد.هسته مرکزی ماداگاسکار که مالاگاشی نامیده می شود .در سال 1976 دیدیه راتسیراکا رئیس جمهور ماداگاسکار شد و فعالیت احزاب سیاسی در سال 1990 در ماداگاسکار به رسمیت شناخته شد.

 

در سال‌های بعد چهار گروه سیاسی اصلی ماداگاسکار توانستند بر سر تقسیم قدرت در دوره انتقالی که به برگزاری انتخابات در سال ۲۰۱۰ منتهی می‌شد، به توافق برسند. برپایه این توافق قرار شد رئیس جمهور، دو معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و اعضای کابینه دولت وحدت ملی به صورت توافقی انتخاب شوند. رهبران چهار گروه سیاسی ماداگاسکار آندره راجولینا، رئیس جمهور ماداگاسکار و مارک راوالومانانا و دیدیه راتریسکا و آلبرت زافی، سه رئیس جمهور پیشین این کشور هستند که به این توافق رسیده‌اند. سیاست این کشور بر مبنا و راستای کشور آمریکا اداره میشود.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید