روسیه

روسیه با نام فدراسیون روسیه ، پهناورترین کشور جهان است وسعت این کشور از قاره آسیا تا اروپا ادامه دارد. این کشور با 14 کشور آسیای و اروپایی مرز زمینی دارد پایتخت روسیه مسکو است. در ادامه با راهنمای سفر به روسیه همراه تیک تریپ باشید.
روسیه جمعیتی بالغ بر 144 میلیون نفر دارد که نهمین کشور پر جمعیت دنیا است. حدود ۸۱ درصد از مردم این کشور از قومیت روس هستند. در مجموع ۱۶۰ گروه قومی در این کشور زندگی می‌کنند. تاتارها ۳٫۹ درصد جمعیت روسیه را تشکیل می‌دهند و بزرگترین اقلیت قومی این کشور محسوب می‌شوند. زبان رسمی در این کشور زبان روسی است، البته حدود ۳۰ زبان گوناگون در دیگر نواحی روسیه رواج دارد. واحد پول روسی روبل است، آب و هوای روسیه بسیار متغییر است و بین 37 درجه سانتی گراد و منفی 30 درجه سانتی گراد در حال تغییر است.از نویسندگان معروف این کشور میتوان تولستوی و داستایوفسکی را نام برد. تاریخ روسیه با اقداماتی که تزار پتر بزرگ در قرن 18 میلادی انجام داد، کشور را به امپراتوری بزرگ و مستحکم تبدیل کرد. در سال ۱۹۱۷ انقلاب کمونیستی در این کشور به وقوع پیوست و نام کشور به اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی تغییر یافت. روسیه ، با عنوان جمهوری فدراتیو روسیه شوروی، مهمترین و بزرگ‌ترین جمهوری در اتحاد جماهیر شوروی بود. در سال ۱۳۷۰ (۱۹۹۱) شوروی پس از جنگ سرد طولانی با غرب فروپاشید و فدراسیون روسیه به جای آن نشست.

روسیه دارای جاذبه های تاریخی و طبیعت گردی بسیاری است.یکی از جاذبه های بسیار زیبای روسیه کاخ کرملین در شهر مسکو است که در کنار میدان سرخ قرار گرفته .

روسیه کشوری باشکوه با جاذبه های گردشگری طبیعی زیباست .موزه ی هرمیتاژ از دیگر مکان های دیدنی و مهم روسیه بشمار می رود . از دیگر نقاط دیدنی روسیه برج دروازه ترینیتی است که در سال 1495 میلادی ساخته شده و مرتفع ترین برج نظامی کاخ کرملین در شهر مسکو،به ارتفاع 80 متر است.

یکی دیگر از دیدنی های فدراسیون روسیه متروی مسکو است که در نوع خود بی نظیر و شاهکار است و از زیباترین متروهای ساخته شده در دنیاست خیلی ها معتقدند که متروی روسیه مانند یک گالری هنری است و با جابجایی روزانه 9 میلیون نفر در روز از گسترده ترین و بزرگترین شبکه های حمل و نقل زیر زمینی دنیا شناخته شده.

بعد از آن موزه ی جنگ در شهر مسکو است و باغ وحش شهر مسکو هم از دیگر جاذبه های گردشگری کشور بزرگ روسیه است.

از افتخارات فرهنگ و هنر کشور روسیه میتونیم به تالار زیبا و منحصر به فرد بولشوی اشاره کنیم که از مشهور ترین و زیباترین تالارهای جهان است که در آن هنرهای باله و اپرا اجرا می شود.

آسمان نمای مسکو

یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آسمان نماها در جهان است و در عین حال یکی از جاذبه های گردشگری مسکو به حساب می آید که در سال 1927 – 1929 ساخته شده است. 

دریاچه ی بایکال

این دریاچه ، عمیق ترین دریاچه ی جهان است ، که در شرق سیبری واقع شده است . با زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین ، این دریاچه 1500 متر عمق دارد . دره های آب افشان : صد ها آب افشان که بخار و آب از آن خارج می شود در این منطقه که نام آن کامچاتکا است قرار گرفته اند.

اثر تاریخی مادر میهن

این مجسمه عظیم و یادبود گرانبها به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است.این مجسمه با 85 متر ارتفاع دو برابر مجسمه آزادی در امریکا بوده و در کتاب رکورد های گینس به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی ثبت شده است ، این زن نماد کشور روسیه است .

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل واقع در میدان سرخ بی شک بنایی بی همتاست . هشت کلیسا با گنبد های افسانه ای و رنگارنگ ، دورتادور کلیسای چادری شکل مرکزی حلقه زده اند.

کاخ کرملین مسکو

یک قلعه تاریخی است که بصورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و از جنوب بر رودخانه مسکوا و از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است.بنای این کاخ در سال 1487 به پایان رسید . نام مشهور این کاخ کرملین است که به زبان روسی به معنای دژ می باشد .

قطب های جمهوری کومی

هیچ کس از تاریخ دقیق ساخت یا آفریده شدن این بناهای شگفت انگیز اطلاعی ندارد . بلندترین این صخره ها 42 متر ارتفاع دارد و دانشمندان می گویند قدمت آنها به 200 میلیون سال پیش باز می گردد.

کوه های البروس

بلندترین نقطه ی روسیه این کوه ها هستند ، حتی برخی معتقدند بلندترین نقطه ی اروپا نیز کوه های البروس است . بسیاری از توریست ها برای اسکی و اسنوبرد هر ساله به این کوه ها می آیند. ارتفاع کوه البروس 5600 متر برآورد شده است.

تئاتر و موزه ی Obraztov Puppet

تئاتر و موزه ی Obraztov Puppet  یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی مسکو است.

رودخانه بزرگ سنگی

رودخانه بزرگ سنگی ، تجمعی بی نظم و آشفته از تخته  سنگ هایی است که در ادامه شیب کوه Taganay  واقع در بخش جنوبی رشته کوه های اورال شکل گرفته.

کاخ کاترین یا دهکده تزارها

قصر باشکوهی است که در شهر پوشکین در 25 کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ واقع شده است . این عمارت منحصر به فرد که به جرات می توان آن را مجلل ترین و با شکوه ترین بنای شهر سنت پترزبورگ نامید یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیا محسوب می شود .

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ که در واقع مجموعه ای از کاخ ها و باغ های زیبا و بسیار باشکوه است در 30 کیلومتری سن پترزبورگ واقع شده است که در اصل اقامتگاه تابستانی پتر کبیر بوده است . از آپریل تا ماه اکتبر بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه منحصر به فرد است.

مجموعه ورزشی لوژنیکی

مجموعه ورزشی لوژنیکی در سمت مقابل پارک گورکی آن طرف رودخانه ی مسکو واقع در مکانی مملو از تقاط ورزشی است. تاریخ این مکان به اتحاد جماهیر شوروی برمی گردد . خود معماری کاخ به تنهایی ارزش بازدید بالایی دارد.

قلعه فورت الکساندر

قلعه فورت الکساندر سن پترزبورگ یکی از مشهورترین قلعه ها در خلیج فنلاند است . این قلعه ، توسط پادشاه نیکولای ساخته شده و بعد از برادرش الکساندر اول نام گذاری شده است . مانند خیلی از قلعه ها در خلیج ، فورت الکساندر روی یک جزیره مصنوعی بین سال های 1838 – 1845 ساخته شده است .

پارک گورکی

پارک گورکی در سال 1928 افتتاح شد و اولین پارک تفریحی ساخته شده در شوروی بود . این پارک ، زمین بازی ، استادیوم ورزشی ، سالن های نمایشگاهی و جاذبه هایی برای بچه ها داشت . بعد ها بخش های دیگری مانند کافه و فروشگاه هم به آن افزوده شد . امروزه این پارک مکانی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت در قلب مسکوی مدرن است.

اسلحه خانه مسکو

اسلحه خانه مسکو دارای گنجینه های ارزشمند زیادی است که می توانید به تماشای آن ها بپردازید . از اسلحه ها و زره ها گرفته تا ، یونیفرم های ارتشی ، یونیفرم های فرماندهان و پادشاهان ، تاج ها ، لباس های درباری را می توان در این موزه ی شگفت انگیز مشاهده کرد .این موزه را می توان گنجینه ی اصلی تمام کاخ کرملین دانست.

پل کاخ

پل کاخ یکی از مکان های دیدنی سن پترزبورگ است . اینطور که مشخص است ، روس ها تمایل عجیبی دارند تا روی هر چیزی اسم کاخ را بگذارند. شاید به دلیل روحیه ی تجمل گرایی بسیار بالایشان باشد . در هر صورت ، پل کاخ که روی رودخانه ی نوا قرار دارد ، یکی از جاذبه های مشهور سن پترزبورگ به شمار می رود . این پل در طول شب بلند می شود و به کشتی های بزرگ اجازه ی ورود به دریای بالتیک را می دهد .

چشمه ی آب گرم ماتسستا

چشمه ی آب گرم ماتسستا  یکی دیگر از جاذبه های طبیعی شهر سوچی است که امروزه به تفرجگاه آب های گرم تبدیل شده و گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بهره بردن از خواص درمانی این چشمه به سمت سوچی می آیند . پزشکان می گویند که آب این چشمه برای درمان بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های زنان ، بیماری های پوستی و اختلالات عصبی و حرکتی موثر است.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، میتوانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

مسکو

مسکو پایتخت  روسیه و پرجمعیت ترین شهر روسیه است.مسکو یک شهر فدرال روسیه محسوب می شود و مرکز بزرگ سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و علمی روسیه و اروپای شرقی است همچنین بزرگترین شهر به طور کامل در قاره اروپا است، با تعاریف گسترده ، مسکو یکی از بزرگترین شهرهای جهان است و دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای شهری در جهان است. مسکو شمالی ترین و سردترین شهر و کلانشهر روی زمین است ، برج فدراسیون بلندترین آسمان خراش در اروپا و مرکز کسب و کار بین المللی می باشد .شهر مسکو بخاطر معماری آن شناخته شده است به ویژه ساختمان های تاریخی آن مانند کلیسای سنت باسیل با گنبدهای رنگارنگ آن.

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است با 5 میلیون نفر در سال 2012 و یک بندر مهم روسیه در دریای بالتیک محسوب می شود ، شهر سن پترزبورگ روسیه از لحاظ سیاسی به عنوان یک  شهر فدرال است ، شهر سن پترزبورگ روسیه واقع در رودخانه نوا در خلیج فنلاند در دریای بالتیک می باشد ، و یکی از شهرهای مدرن روسیه و همچنین پایتخت فرهنگی روسیه است.

شهر سوچی روسیه

سوچی یک شهر در سرزمین کراسنودار روسیه است که در ساحل دریای سیاه در نزدیکی مرز بین گرجستان ، آبخازیا و روسیه واقع شده است ، منطقه بزرگ سوچی شامل سرزمین ها و محلاتی است که تحت تاثیر مناسب سوخی قرار دارد.یکی از مکان های روسیه که آب و هوای نیمه گرمسیری دارد که تابستان های گرم و زمستان های خفیف دارد ، شهر سوچی یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 نیز می باشد.

شهر کازان

شهر کازان پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری تاتارستان روسیه ، که هشتمین شهر پرجمعیت در روسیه است ، کازان در تلاقی رودخانه ولگا و کازانکا در اروپای روسیه قرار دارد.شهر کازان روسیه به عنوان سرمایه ورزشی روسیه انتخاب شد این شهر میزبان جام جهانی  2018 نیز می باشد .

1-طرز راه رفتن و رعایت چگونگی رفت و آمد در خیابان.

2-داشتن گذرنامه عادی با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود.

3-ارائه بلیط با جای تائید شده برای پرواز برگشت ظرف 15 روز از تاریخ ورود.

4-تمدید ویزا توریستی در خاک روسیه امکان پذیر نیست.

تاریخ روسیه از گروه نژادی اسلاوهای شرقی آغاز می‌شود که نهایتاً به روسیها، اوکراینی‌ها، و بلاروس‌ها تقسیم می‌شوند. نخستین ایالت اسلاویک شرقی، روس کیف، دین مسیحیت را درسال ۹۸۸ از امپراتوری بیزانس پذیرفت، که با شروع تجزیه بیزانس فرهنگهای اسلاویک فرهنگ روسیه را برای هفت قرن بعدی تعریف نمودند. روسیه کییف درنهایت به عنوان یک استان به چند ایالت تجزیه گردید که برای کسب مطالبات خود به عنوان وارثان تمدن و جایگاه غالب آن با یکدیگر رقابت می‌نمودند.
پس از قرن سیزدهم، حکومت مسکو تدریجاً بر مرکز فرهنگی سابق غلبه نمود. تا قرن هجدهم، دستگاه حکومت مسکو تبدیل به امپراتوری روسیه گردید که از لهستان در شرق تا اقیانوس کبیر امتداد می‌یافت. توسعه در جهت غرب موجب آگاه شدن روسیه نسبت به پیشرفت کند آن کشور و نیز ایجاد انزوایی برای آن کشور گردید که مراحل اولیه گسترش درآن واقع شده بود. رژیمهای جانشین در قرن نوزدهم به یک چنین فشارهایی با ترکیبی از اصلاحات ناخواسته و سرکوب بیگاری روسی پاسخ دادند که لغو رعیت‌داری درسال ۱۸۶۱ از آن جمله بود اما این الغاء به قیمت ناخوشایندی برای رعیت‌هاتمام شد و فشارهای انقلابی را افزایش داد. بین لغو رعیت‌داری و آغاز جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۴، اصلاحات استولیپین، قانون اساسی سال ۱۹۰۶ ومجلس کشور تغییرات چشمگیری را در اقتصاد و سیاست روسیه ارائه نمود، اما تزار‌ها هنوز مایل به واگذاری حکومت استبدادی خود نبودند.
شکست نظامی و کمبود آذوقه سبب انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ شد، و بلشویک‌ها و حزب کمونیست شوروی را به قدرت رساند. بین سالهای ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۱، تاریخ روسیه که اساساً تاریخ شوروی می‌باشد، به شکلی مؤثر به عنوان امپراتوری مبتنی بر ایدئولوژی تقریباً هم ارز با امپراتوری روسیه گردید. از همان سالهای ابتدا، دولت روسیه بر مبنای یک حکومت تک حزبی از کمونیستها پایه‌گذاری شد، که با آغاز آن در مارس ۱۹۱۸، آنها خود را بلشویک نام نهادند. اما تا اواخر دهه ۱۹۸۰، با ضعف ساختارهای اقتصادی و سیاسی که شرایطی حاد پیدا کرده بودند، در پایان دوره حکومت اتحاد شوروی، تغییرات چشمگیری در رهبری‌های اقتصادی و حزبی آنها رخ داد.
از این رو تاریخ فدراسیون جدید روسیه کوتاه می‌باشد و تنها به فروپاشی اتحاد شوروی در اواخر سال ۱۹۹۱ برمی گردد. از زمان دستیابی به استقلال روسیه خود را در صحنه بین‌المللی جانشین قانونی اتحاد شوروی سابق می‌داند. اما روسیه جایگاه خود را به عنوان ابرقدرت از دست داده چرا که مواجه با چالشهای جدی در تلاشهای خود برای ایجاد یک نظام جدید سیاسی و اقتصادی پس از شوروری سابق می‌باشد. در جدال بر سر مالکیت سوسیالیستی برنامه‌ریزی متمرکز دولتی اموال در حوزه شوروی (سابق)، روسیه در تلاش برای ایجاد اقتصادی مبتنی بر عناصر سرمایه داری بازار با پیامدهایی مشقت‌بار بوده‌است. حتی امروز هم روسیه در اموری یکسان همچون فرهنگ سیاسی و ساختار اجتماعی با تزارها و اتحاد شوروی سابق سهیم می‌باشد.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید