بلیط اتوبوس ایروان

با روند افزایشی قیمت بلیط هواپیما میتوان گفت بلیط اتوبوس میتواند گزینه بعدی برای سفر به ایروان باشد شما میتوانید با خرید بلیط اتوبوس ایروان به تجربیات زمینی سفر خود بیافزاید و از طبیعت و جاذبه های محیطی بیشترین استفاده را ببرید پس در این سفر با تیک تریپ همراه باشید.

مدارک همراه مسافر برای سفر به ایروان با اتوبوس

برای سفر به ایروان ویزا لازم است اما برای گرفتن ویزا نیازی به مراجعه به سفارت نیست و در مرز می توان دریافت کرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا از سفارت

اصل گذرنامه – یک نسخه کپی از صفحه اصلی گذرنامه – یک قطعه عکس 3*4 زمینه سفید – فرم ویزا تکمیل شده (دریافتی از سفارت )

آدرس سفارت در تهران : خیابان انقلاب ، خیابان رازی – خیابان شهریار – پلاک 1

زمان مراجعه به سفارت : یکشنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 12 ظهر

اعتبار پاسپورت برای سفر به ایروان 6 ماه است

ویزای 21 روزه حدودا 3000 درام

ویزای 120 روزه 15000 درام

شما می توانید ویزای خودرا در ارمنستان تا حداکثر 60 روز با مبلغ روزانه 1 دلار تمدید کنید.

نکات مهم در مورد ویزا 

در صورتی که در مرز خواهان دریافت ویزا هستید توصییه می شود برای صرفه جویی بودن نسبت به دلار هزینه را به درام پرداخت نمایید. هزینه صدور ویزا در مرز ارزان تر از صدور آن در سفارت ارمنستان در تهران هست.

فرم های ارائه شده در مرز جهت دریافت ویزا به دو زبان ارمنی و انگلیسی هست در صورت عدم توانای در پر کردن برگه های زبان ارمنی از هموطنان ارمنی کمک بگیرید ماموران مرزی ارمنستان به دو زبان روسی و ارمنی صحبت میکنند و کمی هم زبان فارسی را میدانند ولی با حضور مسافران ارمنی جای نگرانی نیست. زمان صدور ویزا تا آخرین نفر از همسفران شما طول می کشد.

نکته : به طور کلی در ایام نوروز پیشنهاد میشود جهت طرفه جویی در وقت قبلا ویزای خود را از سفارت ارمنستان تهیه بفرمایید

پایانه مسافربری

برای خرید بلیط میتوانید از طریق ترمینال غرب غرب واقع در ضلع شمالی میدان آزادی ،و از طریق ترمینال بیهقی واقع در میدان آرژانتین و طبق برنامه ارائه شده ، اقدام به خرید بلیط برای ایروان کنید.

اطلاعات کلی شهر ایروان

زبان : ارمنی

واحد پول : درام ارمنی

برق : 220 ولت و 50 هرتز

شماره های اضطراری

آتش نشانی : 101

اداره پلیس : 102

اورژانس : 103

آب و هوای ارمنستان

آب و هوای ارمنستان در ماه های آوریل تا اکتبر گرم ترین ماه این کشور به شمار می رود که از میان این ماه ها ، ماه های ژوئیه ، اوت و سپتامبر گرم ترین ماه های ارمنستان می باشد در صورتی که در ماه ژوئیه و اوت دمای هوا به 40 درجه سانتی گراد هم می رسد.

زمستان

در فصل زمستان که ماه های ژانویه ، فوریه و ومارس ، و پاییز که ماه های اکتبر ، نوامبر و دسامبر می باشد سردترین ماه های ارمنستان به حساب می آید اگر در این ما ها به ارمنستان سفر می کنید حتما لباس گرم با خودتان بیرید.

تابستان 

اگر در فصل تابستان به ارمنستان سفر می کنید میانگین دما بین 18 تا 35 درجه ی سانتی گراد می باشد که در بعضی از روز ها شاهد بارش باران خواهید بود که از نظر خیلی از گردشگران تابستان بهترین فصل سفر به ارمنستان می باشد. البته آب و هوای گرم در تابستان بیش تر در قسمت پایتخت ارمنستان به چشم می خورد به همین دلیل گردشگران می توانند در مناطق اطراف روز های بسیار خوبی را داشته باشند و لذت ببرند.

آب و هوای ایروان

Yerevan
few clouds
19 ° C
19 °
19 °
55%
0.5kmh
20%
چ
15 °
پ
16 °
ج
16 °
ش
20 °
ی
20 °
برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید