دریاچه زریوار

دریاچه زریوار (زریبار ) یکی از رویای ترین و زیباترین دریاچه های ایران است، برای معرفی بهترین زمان سفر و دیدن دریاچه زریوار و پوشش گیاهی ، آبزیان ، پرندگان  و پستانداران ساکن  با تیک تریپ همراه باشید.

دریاچه زریوار کجاست؟

تالاب آب شیرین زریبار یا زریوار یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان کردستان شهرستان مریوان است، آب دریاچه زریوار از تعدادی چشمه کف‌جوش و بارش باران تامین می شود و در فصل زمستان سطح دریاچه یخ می زند. طول دریاچه 5 کیلومتر و عرض آن 1.6 کیلومتر است.البته وسعت دریاچه بستگی به تغییرات حجم آب در فصول مختلف متغییر است.

یک از شگفتی دریاچه زریوار وجود جزیره های متحرک آن است که این جزیره ها از ریشه های درهم تنیده و گیاهان حاشیه دریاچه ساخته شده اند و با جریان آب و باد از کنار دریاچه جدا می شوند و به وسط دریاچه می روند که وسعت این جزیره های شناور و کوچک گاه به 20 متر می رسد.

مردم محلی این دریاچه را افسانه ای و سرشار از رازها و داستان ها می دانند دلیل افسانه ای بودن دریاچه را خودجوش بودن و اینکه بدون هیچ رودخانه ای آب آن تهیه می شود.

دریاچه زریوار

بهترین زمان برای دیدن از دریاچه زریوار

برای دیدن تالاب زریوار می توانید فصل های بهار و تابستان را انتخاب کنید که با وجود چشم اندازهای طبیعی دریاچه و آب و هوای معتدل همراه با نسیم خنکی است که شما را مجذوب این منطقه فوق العاده زیبا می کند.

برای خرید بلیط هواپیما (بلیط چارتر و بلیط سیستمی) و رزرو هتل، میتوانید به سامانه جستجو تیک تریپ مراجعه کنید.

دریاچه زریوار

دریاچه زریوار

پوشش گیاهی

از پوشش‌های گیاهی دریاچه می‌توان به گیاهان شناور چون سراتوفیلیوم، سریوفیلیوم و گونه‌هایی از گیاهان خاردار و از گیاهان حاشیه‌ای می‌توان به گونه‌های نی، هزارنی، بارهنگ آبی، نیلوفر آبی، علف هفت‌بند، پیچک‌ها، لویی و بزواش، جگن و نعناع اشاره کرد.

دریاچه زریوار دریاچه زریوار

آبزیان

گونه‌های بومی: سیاه ماهی خالدار، سیاه ماهی معمولی، عروس ماهی، ماهی گامبوزیا
گونه‌های غیربومی: ماهی آمور سفید، کپور آیینه‌ای، کپور معمولی، کپور سرگنده و فیتوفاک اشاره کرد. ضمناً یک گونه مارماهی، ۵ گونه فیتوپلانکتون و ۱۷ گونه زئوپلانکتون شناسایی شده‌است.

پرندگان

بیش از 31 گونه پرنده بومی و مهاجر در این منطقه زندگی می کنند که از این تعداد 14 گونه بومی و الباقی پرندگان مهاجر هستند.
اردک سرحنایی و سرسبز (Anos platyrhynchos)، اگرتها، بوتیمار بزرگ و کوچک، انواع چنگر، پرستوهای دریایی، کشیم بزرگ (Podiceps cristafus) و کشیم کوچک (Tachybaptus ruficolis)، کاکائیها، حواصیل خاکستری، خوتکا، گیلار، و پرندگان شکاری همچون سنقر تالابی و دلیچه از گونه‌های با اهمیت و ارزشمند این تالاب به‌شمار می‌آیند.

پستانداران

روباه قرمز، خرگوش، گراز و گربه وحشی.

برای خرید بلیط هواپیما سنندج به سامانه جستجوی بلیط هواپیما تیک تریپ مراجعه کنید.

برای رزرو هتل های 5،4،3 ستاره و... همچنین هتل بزرگ شیراز ، هتل سنتی نیایش شیراز ، هتل ارگ جدید یزد ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد ، هتل آریوبرزن شیراز و سایر هتل ها با شماره  88768620 -021 تماس بگیرید.
بلیط هواپیما

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید